Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

The britský fotbal má v této sezóně historickou příležitost skórovat dvojnásobek v obou kontinentálních klubových soutěžích.

Jak v Lize mistrů, tak v Evropské lize představuje kandidáty na šampiony a specializované portály, jako je sázení na fotbal Betway, věří v tuto možnost. A je to tak, že Premier League představila v semifinále těchto dvou turnajů čtyři týmy.

Historie „dubletů“ britských týmů v Evropě

Musíte se vrátit o 35 let zpět, v roce 1984, abyste byli svědky posledního britského dvojníka v UEFA a Evropském poháru, nyní nazývaném Evropská liga a mistři.Tottenham dosáhl svého druhého kontinentálního titulu a porazil Anderlecht na penalty.

Na hlavním turnaji porazil Liverpool Romy, také v rozstřelu z jedenácti metrů, a napsal zlatou kapitolu anglického krále.

Bylo to skvělé desetiletí pro anglický fotbal. Jejich kluby dominovaly v Evropě a relativně snadno se dostaly na kontinentální finále, zatímco ostatní země se zúčastnily s rezignací na britskou nadvládu.

V roce 1981 k této situaci také došlo. V UEFA zvítězil překvapivý Ipswich Town proti další neméně neočekávané jako nizozemská AZ, zatímco v evropském poháru Liverpool třetí z pěti, které má ve svých oknech.

Před třinácti lety v roce 1968 jsme našli další podobný úspěch. Vyhráli Leeds United a Manchester United postavit Anglii na pól evropského fotbalu. Jednalo se o první z těchto tří příležitostí, kdy Premier League umístila dva šampiony UEFA a Evropského poháru ve stejné sezóně.

Benevolentní remíza

Letošní losování nevedlo k žádným přímým střetům mezi týmy z ostrovů, takže možnosti rostou. V evropském poháru, nejdůležitějším klubovém turnaji na světě,Liverpool a Tottenham se dostali do semifinále, ve kterém se utkali s FC Barcelona a Ajaxem Amsterdam resp.

Na druhém zásadním turnaji se dva z londýnských klubů kvalifikovaly do předposledního kola. Chelsea a Arsenal bojují o titul, který jim zachrání sezónu. „Blues“ byli již v roce 2013 mistry. V roce 2017 zvítězil i další anglický klub, Manchester United, který trénoval Jose Mourinho.

Tým Anfield, finalista posledního ročníku, ve kterém podlehl Realu Madrid, dosáhl své poslední Ligy mistrů v roce 2005 poté, co v jednom z nejpozoruhodnějších finálových zápasů zdvihl proti Milánu 0: 3. O dva roky později se vrátil do finále a čelil stejnému rivalovi, ale tentokrát byli Italové lepší a získali titul.

The TottenhamPokud jde o jeho část, zapsal se do historie tím, že se poprvé kvalifikoval mezi nejlepší čtyři v kontinentální soutěži tím, že vyloučil přesně jiný anglický klub: Manchester City Pepa Guardioly.

Liverpool je s pěti tituly nejúspěšnějším anglickým klubem v evropském poháru. Manchester United následuje se třemi a Nottingham Forest má dvě. Chelsea a Aston Villa získali oba trofej.

VEvropská liga, Liverpool také dominuje se třemi a Tottenham zvýšil pohár dvakrát. S jedním jsou Ipswich, Manchester United a Chelsea.